Zespół Literatura a Glottodydaktyka

Członkowie zespołu:
dr hab. Agata Roćko, prof. IBL PAN, kierownik Zespołu
 
Mgr Paulina Chechłacz – wykładowczyni na glottodydaktycznych studiach podyplomowych w IBL PAN, lektorka jpjo, metodyk jpjo, nauczycielka języka polskiego jako obcego z wieloletnim stażem, zarówno w kraju, jak i za granicą.
 
Mgr Katarzyna Duda – lektorka języka polskiego jako obcego, historyk. Wykładowczyni na podyplomowych studiach glottodydaktycznych w IBL PAN. Nauczycielka języka polskiego i historii w szkole podstawowej i gimnazjum.
 
Mgr Marlena Olechowska – lektorka i metodyk języka polskiego jako obcego. Trenerka szkoleń dla nauczycieli związanych z motywowaniem uczniów, nauczaniem gramatyki języka polskiego jako obcego.
 
Mgr Marlena Sęczek – lektorka jpjo, wykładowczyni na glottodydaktycznych studiach podyplomowych w IBL PAN, dokumentalistka, edytorka.
 
Mgr Marzena Suska – lektorka jpjo, wykładowczyni na podyplomowych studiach glottodydaktycznych w IBL PAN, dyplomowana nauczycielka języka polskiego, z wieloletnim doświadczeniem pracy w technikum.
 
 

Wiadomości Zespołu Literatura a Glottodydaktyka

Obrony prac dyplomowych

12.06.2022

Dzisiaj odbyły się prezentacje i obrony prac dyplomowych studentów studiów podyplomowych: Glottodydaktyka. Nauczanie języka polskiego jako obcego w IBL PAN. Grupy przygotowały projekty kursów językowych na poziomie A1 do C2. Prezentacje odbyły się online. W komisji egzaminacyjnej zasiadły panie: Prof. Agata Roćko, Marzena Suska i Małgorzata Lubbers-Dąbrowska. Wszystkim gratulujemy wspaniałych pomysłów zajęć i prezentacji zespołowych oraz życzymy dużo sukcesów i przyjemności w nauczaniu języka polskiego jako obcego!

 

Nowy kierunek studiów dla nauczycieli polonijnych

01.06.2022

Ruszyła rekrutacja na nowy kierunek studiów podyplomowych na rok 2022/2023 dla nauczycieli polonijnych - Dydaktyka języka polskiego jako odziedziczonego.  Więcej informacji i formularz do zapisu znajdziesz tutaj.

 

Kliknij na plakat aby przejść na stronę z informacjami o studiach

Zapraszamy na nasze studia podyplomowe

01.06.2022

 Zespół Literatura a Glottodydaktyka zaprasza na studia podyplomowe. 

 ibl.waw.pl/pl/edukacja/-studia-podyplomowe/podyplomowe-studia-glottodydaktyka

 

19 marca 2022, godz. 9:00-14:00: webinarium "Uczeń z Ukrainy w polskiej szkole"

Wykładowcy z Zespołu Literatura a Glottodydaktyka działającego w Instytucie Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk w Warszawie zapraszają nauczycieli na webinarium zatytułowane "Uczeń z Ukrainy w polskiej szkole".
Doświadczeni lektorzy, pracujący od wielu lat z cudzoziemcami, podzielą się swoją wiedzą m. in. na temat podręczników i materiałów do nauki języka polskiego jako obcego, sprawności językowych, omówią statut prawny cudzoziemskiego ucznia oraz odpowiedzą na Państwa pytania. 

Webinarium na platformie Google Meet.

Logo Archiwum Kobiet

 

 

     

 

 

 

 

 

 

 

 

Logo Słownika Polszczyzny XVI wieku