Wydarzenia naukowe w Polsce

8-9 czerwca 2022: IV Spotkania Mironologiczne. "W nieznanym języku znaczenia przelatują, wirują". Białoszewski globalny

8-9 czerwca 2022: IV Spotkania Mironologiczne. "W nieznanym języku znaczenia przelatują, wirują". Białoszewski globalny

Miejsce obrad: Instytut Badań Literackich PAN, ul. Nowy Świat 72, sala 144

plakat wydarzenia (w pliku w formacie pdf) >>

program wydarzenia (w pliku w formacie pdf) >>

event poster (pdf file) >>

28 lutego 2022, godz.18:30, Wydział Historii UW: dr Agnieszka Mrozik, "Wskazać drogę dziewczętom. Edukowanie młodych Polek do nowoczesnej socjalistycznej kobiecości w długich latach 60."

Serdecznie zapraszamy do udziału w Seminarium Historii Gender (Wydział Historii UW), gdzie w najbliższy poniedziałek 28 lutego o godz. 18.30 dr Agnieszka Mrozik zaprezentuje fragment swojej książki "Architektki PRL-u. Komunistki, literatura i emancypacja kobiet w powojennej Polsce", która ukaże się jeszcze w tym roku.

Wystąpienie pt. "Wskazać drogę dziewczętom. Edukowanie młodych Polek do nowoczesnej socjalistycznej kobiecości w długich latach 60." skomentuje dr Katarzyna Stańczak-Wiślicz.

Spotkanie odbędzie się w trybie online. Więcej informacji, jak dołączyć do wydarzenia, dostępnych jest na stronie: http://historia.uw.edu.pl/seminarium-historii-gender-4/.

Facebook: https://fb.me/e/1aczCpLt2.

"Słońce George Sand i jej planety: wokół środkowowschodnioeuropejskiej recepcji pisarki"

W dniach 20-22 października 2021 roku w IBL PAN, w Pałacu Staszica odbyła się międzynarodowa konferencja naukowa "Słońce George Sand i jej planety: wokół środkowowschodnioeuropejskiej recepcji pisarki".
Konferencja była poświęcona problemom polskiej recepcji George Sand, rozpatrywanym w szerszym kontekście środkowo- i wschodnioeuropejskim oraz intensywnie rozwijających się w ostatnich dekadach studiów sandowskich. W konferencji wzięło udział 29 referentów (wygłaszając 28 referatów) z Polski, USA, Szwajcarii, Francji, Rosji, Słowenii, Rumunii i Japonii.
Pierwszy dzień konferencji poświęcony był kontekstom środkowo- i wschodnioeuropejskim, drugi w całości recepcji polskiej pisarki, trzeci – autobiografistyce i biografistyce sandowskiej oraz autorskim interpretacjom poszczególnych utworów Sand.
Na konferencji obecnych było czterech gości specjalnych z zagranicy i jeden z Polski: prof. Isabelle Hoog Naginski (Boston University), prof. Francoise Genevray i prof. Olga Kafanova – autorki książek o rosyjskiej recepcji pisarki, prof. Corinne Fournier Kiss (Uniwersytet w Bern) oraz prof. Regina Bochenek-Franczakowa (UJ) – autorki wydanych po francusku książek o polskiej recepcji pisarki. Przewodniczącą komitetu organizacyjnego była dr Katarzyna Nadana-Sokołowska (IBL PAN). Partnerami zespołu Archiwum Kobiet IBL PAN w organizacji konferencji byli: KNOL PAN, Zakład Komparatystyki Instytutu Literatury Polskiej UW, Fundacja Archiwum Kobiet, IH PAN, Uniwersytet w Bern oraz Cultural and Tourist Association Women Writers Route.
Organizacja konferencji została dofinansowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki w ramach programu Doskonała nauka – Wsparcie konferencji naukowych (umowa nr DNK/SP/515209/2021, projekt pt.: "Słońce George Sand i jej planety: wokół środkowowschodnioeuropejskiej recepcji pisarki"). W ramach programu Doskonała nauka przyznano dofinansowanie w wysokości 43 100 zł (całkowity planowany budżet projektu 49 600 zł) Całkowita wartość zadania ostatecznie wyniosła 48 676,89 zł, w tym dofinansowanie MEiN – 42 140,53 zł.

 

23-25 marca 2022: Ogólnopolski Zjazd Polonistów. Polonistyka "tu i teraz". Krajobraz po zmianie

Ogólnopolski Zjazd Polonistów, organizowany przez Wydział Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego ze współudziałem Instytutu Badań Literackich PAN, odbędzie się w dniach 23-25.03.2022 w postaci zdalnej.

Czas, który upłynął od pierwszego planowanego terminu Zjazdu sporo zmienił w krajobrazie życia akademickiego, politycznego, społecznego. Organizatorzy musieli zatem odnieść się do tych zmian i dokonać niezbędnych korekt pierwotnego układu problemowego. Zmienili się także autorzy referatów i moderatorzy poszczególnych paneli. Nie zmieniło się jedno – a mianowicie nadzieja, że dyskusje i debaty Zjazdu pozwolą nam lepiej rozpoznać polonistyczne "tu i teraz", ważne nie tylko z perspektywy naszej dyscypliny.

Referaty otwierające panele zostały zamieszczone na stronie zjazdu –https://zjazdpolonistow2022.polon.uw.edu.pl/referaty-panelowe/.
Szczegółowy harmonogram paneli i wystąpień znajdziecie Państwo w zakładce Program:

7 listopada 2022, godz. 11:00: Seminarium otwarte Ośrodka Studiów Kulturowych i Literackich nad Komunizmem IBL PAN

Ośrodek Studiów Kulturowych i Literackich nad Komunizmem IBL PAN ma zaszczyt zaprosić 7 listopada (poniedziałek) o godzinie 11 na otwarte seminarium z cyklu "(Po)socjalistyczne modernizacje - lokalnie i globalnie". 

Gościć będziemy dr Petrę Švardovą, która pracuje w Institute of Contemporary History (CAS) oraz the Institute of History (SAS) i wystąpi z referatem Soviet War Memorials after 1989 in Czechoslovakia.
Spotkanie odbędzie się w języku angielskim, w sali 023 (parter) naprzeciwko Biblioteki IBL w Pałacu Staszica, ul. Nowy Świat 72.
Możliwe będzie również uczestnictwo online. Po link do spotkania (najpóźniej do godziny 10 w dniu spotkania) prosimy zwrócić się pisząc na adres: katarzyna.chmielewska@ibl.waw.pl.
Kilka słów o spotkaniu Soviet War Memorials after 1989 in Czechoslovakia

29 listopada 2022: Seminarium naukowe Zakładu Atlasu Historycznego w Instytucie Historii im. T. Manteuffla Polskiej Akademii Nauk

Zapraszamy na seminarium naukowe Zakładu Atlasu Historycznego IH PAN poświęcone wynikom projektu naukowego realizowanego w Instytucie Badań Literackich PAN, pt. „Wisła akwakrytyczna: głębokie mapowanie źródeł literackich”

Wyniki przeprowadzonych badań przedstawi zespół realizujący projekt: dr hab. Anna Barcz, Monika Gromala i Paulina Wacławik.
 
Spotkanie odbędzie się 29 listopada 2022 r. w godz. 12:00–14:00, w formie hybrydowej, tj. w Sali Lelewela IH PAN oraz online. 
Rejestracja na wydarzenie: https://docs.google.com/forms/.
Pełna treść zaproszenia dostępna jest w załączonym pliku (w formacie pdf).
 

Archiwum wydarzeń naukowych w Polsce

16 grudnia (czwartek) 2021, godz.17: Wiek XIX: "Stulecie kobiet" i "Podróże kobiet"

13.12.2021

Zespół Archiwum Kobiet serdecznie zaprasza do udziału w spotkaniu poświęconym dwóm numerom czasopisma "Wiek XIX. Rocznik Towarzystwa Literackiego im. Adama Mickiewicza" (2019–2020). Numery te łączy szeroko pojęta problematyka kobieca.

Numer z 2019 r., zatytułowany "Stulecie kobiet", zawiera artykuły poruszające kwestię kreacji wizerunków kobiecych w literaturze polskiej (figura Ukrainki, chłopki, żony, kochanki) i pierwszych nieśmiałych prób przezwyciężania wzorca androcentrycznego. W numerze zostają przedstawione często zapomniane postaci kobiet próbujących wybić się na tożsamościową niepodległość (Seweryna Duchińska, Maria Sienkiewiczowa).

W numerze z 2020 r., zatytułowanym "Podróże kobiet", autorki sięgają do mało znanych świadectw kobiecych peregrynacji: Ludwiki Śniadeckiej, Heleny Negroni, Anny Neumanowej Marii Papieskiej, Marii Rakowskiej. Artykuły eksplorują doświadczenie egzotyki, które zawsze okazują się też podróżami w głąb siebie. Wątek podróży po wiedzę podejmuje rozprawa o pierwszych polskich studentkach.

Każdy numer zawiera także inne teksty związane z problematyką wieku XIX, a także dział recenzji (tu min. recenzja z edycji "Listów z cytadeli" Bronisławy Waligórskiej).

Redaktorką naczelną czasopisma dr hab. Magdalena Rudkowska.

Spotkanie, które odbędzie się online na platformie Zoom, poprowadzi dr Anna Marchewka. Zapraszamy w najbliższy czwartek (16.12.), o godzinie 17:00.

Osoby zainteresowane udziałem prosimy o kontakt mailowy na adres: archiwumkobiet@ibl.waw.pl.

17-26 września 2021: Festiwal Nauki

17-26 września 2021: Festiwal Nauki

12.09.2021

Instytut Badań Literackich PAN zaprasza na spotkania, które odbędą się w dniach  19-25 września 2021 r. w ramach  25. Festiwalu Nauki.
Program spotkań oraz inne informacje zamieszczone są w zakładce Festiwal Nauki.

8-11 września 2021, Lipsk: Forum języka i kultury polskiej w Saksonii / Forum der polnischen Sprache und Kultur in Sachsen

01.09.2021

We wrześniu 2021 roku podczas Forum języka i kultury polskiej w Saksonii na Uniwersytecie w Lipsku zaprezentowane zostaną wyniki projektu "Literatura polska bez granic" / "Polnische Literatur ohne Grenzen". W ramach forum odbędzie się również cykl wykładów, warsztatów, pokazów filmowych i wydarzeń kulturalnych.

Projekt "Literatura polska bez granic" realizowany jest w Instytucie Badań Literackich PAN oraz w Instytucie Slawistyki na Uniwersytecie w Lipsku od października 2020 do września 2021. Finansowany jest przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej.

Link do programu wydarzenia w formacie .pdf >>
Strona Projektseite am Institut für Slavistik, Universität Leipzig >>
Strona projektu w "Biuletynie Polonistycznym" >>

Zaproszenie na wykład popularnonaukowy prof. Artura Ekerta "W poszukiwaniu szyfru doskonałego"

30.08.2021

W ramach obchodów 40-lecia swojego istnienia Centrum Fizyki Teoretycznej PAN zaprasza na wykład popularnonaukowy prof. Artura Ekerta z Oxfordu: "W poszukiwaniu szyfru doskonałego".

Wykład zostanie wygłoszony po polsku, we wtorek 31 sierpnia o godzinie 20:00. Będzie transmitowany na YouTube, pod linkiem https://youtu.be/Z_tLCFmD8VU .

Więcej informacji o wykładzie: https://informacje.pan.pl/index.php/informacje/nauki-scisle-i-nauki-o-ziemi/3420-w-poszukiwaniu-szyfru-doskonalego-wyklad-online-o-fizyce-kwantowej.

Prof. Agata Roćko o zakulisowych działaniach kobiet w okresie Sejmu Czteroletniego

26.07.2021
Jest to wykład z cyklu "Wielcy ludzie majowej konstytucji", towarzyszącego wystawie "Polskie elity a upadek Rzeczypospolitej. 230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja", zorganizowanej przez Zamek Królewski w Warszawie.
8 lipca 2021: Dr Agnieszka Kramkowska-Dąbrowska, "Generosity of Narrative: Wiesław Myśliwski" ("Szczodrość narracji: Wiesław Myśliwski")

8 lipca 2021: Dr Agnieszka Kramkowska-Dąbrowska, "Generosity of Narrative: Wiesław Myśliwski" ("Szczodrość narracji: Wiesław Myśliwski")

29.06.2021

Wiesław Myśliwski jest jednym z nielicznych żyjących pisarzy, którzy debiutowali ponad pięćdziesiąt lat temu i z powodu wagi swoich dzieł wówczas publikowanych przynależą do historii literatury XX wieku, a jednocześnie z powodzeniem weszli w wiek XXI i jako twórcy dobrze się w nim zadomowili. Jaka jest tajemnica tego pisarskiego trwania? Jaki jest klucz, którym Myśliwski otwierał umysły swoich czytelników w ubiegłym wieku i który nadal działa?
Zachęcamy do udziału w ostatnim już webinarium będącym częścią projektu realizowanego przez IBL PAN i Fundację Kościuszkowską, której misją jest wspieranie wymiany intelektualnej między Stanami Zjednoczonym a Polską!
Po szczegółowe informacje zapraszamy do "Biuletynu Polonistycznego".

24 czerwca 2021, godz. 9.45: prezentacja "Korpus Czterech Wieszczów - nowy wymiar dziedzictwa polskiego Romantyzmu"

18.06.2021

Prezentacja odbędzie się w ramach konferencji online "CLARIN-PL-Biz – technologie językowe dla nauki i biznesu II" dnia 24 czerwca o godzinie 9:45 na platformie ZOOM.


Udział w prezentacji wymaga rejestracji poprzez formularz konferencyjny: CLARIN-PL-Biz – technologie językowe dla nauki i biznesu II.

 

Plakat wydarzenia w formacie .pdf >>

25 czerwca 2021: Prof. Bożena Shallcross i Prof. Andrzej Karcz, Poeta liryczny jako pisarz polityczny. "Zniewolony umysł" Czesława Miłosza (A Lyrical Poet as a Political Writer. "The Captive Mind" by Czeslaw Milosz)

25 czerwca 2021: Prof. Bożena Shallcross i Prof. Andrzej Karcz, Poeta liryczny jako pisarz polityczny. "Zniewolony umysł" Czesława Miłosza (A Lyrical Poet as a Political Writer. "The Captive Mind" by Czeslaw Milosz)

25 czerwca Profesorowie Bożena Shallcross z University of Chicago i Andrzej Karcz z IBL PAN będą dyskutować o "Zniewolonym umyśle" Miłosza podczas webinarium "Poeta liryczny jako pisarz polityczny".
W 2021 roku mija 110 lat od urodzin Czesława Miłosza i 70 lat od jego ucieczki z komunistycznej Polski w poszukiwaniu azylu politycznego we Francji.

Jako autor Zniewolonego umysłu Czesław Miłosz został nazwany "pisarzem politycznym". Uważał się jednak - i rzeczywiście nim był - za poetę lirycznego. Jakie jest zatem miejsce Zniewolonego umysłu w dorobku literackim Miłosza? Aby odpowiedzieć na to pytanie, w wykładzie zostaną przedstawione główne cechy utworu oraz omówione niektóre wydarzenia z biografii poety i powojennej historii Europy.

Zachęcamy do dołączenia do wydarzenia na żywo na platformie Zoom. Webinarium jest bezpłatne i otwarte dla publiczności. Wymagana jest rejestracja. Link do niej znajduje się na stronie pod adresem: https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_QvXuVQfbQhCa8fXRHsYiIQ .W webinarium będzie mogło wziąć udział maksymalnie 100 uczestników, według kolejności zgłoszeń.
Nagranie z wykładu zostanie umieszczone na kanale YouTube Fundacji Kościuszkowskiej (https://www.youtube.com/channel/UCf2CPhxjhbR5eKl_azLjKEA).

Zapraszamy do obejrzenia nagrania z kolejnego webinarium IBL PAN i Fundacji Kościuszkowskiej!

08.06.2021

8 czerwca 2021: Prof.Tomasz Żukowski, "Władysław Reymont through the prism of film adaptations (Andrzej Wajda and others)" / spotkanie z cyklu webinariów IBL PAN i Fundacji Kościuszkowskiej

8 czerwca 2021: Prof.Tomasz Żukowski, "Władysław Reymont through the prism of film adaptations (Andrzej Wajda and others)" / spotkanie z cyklu webinariów IBL PAN i Fundacji Kościuszkowskiej

28.05.2021

Zapraszamy do udziału w kolejnym webinarium będącym częścią projektu realizowanego przez IBL PAN i Fundację Kościuszkowską, której misją jest wspieranie wymiany intelektualnej między Stanami Zjednoczonym a Polską oraz przybliżanie amerykańskiej publiczności tego, co najlepsze w polskiej kulturze. Tym razem, 8 czerwca 2021, Tomasz Żukowski przyjrzy się tekstom Władysława Reymonta i ich adaptacjom w kontekście dyskusji o tym, jak historia narodowa wiąże się z historią grup społecznych i konfliktów między nimi.
Zachęcamy do dołączenia do wydarzenia na żywo na platformie Zoom. Webinarium jest bezpłatne i otwarte dla publiczności. Wymagana jest rejestracja. Link do niej znajduje się na stronie pod adresem: https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_QvXuVQfbQhCa8fXRHsYiIQ .W webinarium będzie mogło wziąć udział maksymalnie 100 uczestników, według kolejności zgłoszeń.
Nagranie z wykładu zostanie umieszczone na kanale YouTube Fundacji Kościuszkowskiej (https://www.youtube.com/channel/UCf2CPhxjhbR5eKl_azLjKEA).

 
 

XI Warszawski Piknik Archiwalny: Bez kobiet nie ma historii

09.05.2021

Polska Akademia Nauk Archiwum w Warszawie i Polskie Towarzystwo Archiwalne oraz 16 innych warszawskich znanych instytucji nauki i kultury, współorganizujących Piknik, zapraszają wszystkich, którzy zechcą odwiedzić nas przez łącza internetowe na swoich urządzeniach mobilnych, na XI Warszawski Piknik Archiwalny, w Pałacu Staszica w Warszawie, w dniach 9-12 czerwca 2021 roku.
Tegoroczne hasło Pikniku to: Bez kobiet nie ma historii.
Szczegółowe informacje znajdują się na stronie "Biuletynu Polonistycznego", który jest jednym z patronów medialnych wydarzenia.

20 kwietnia 2021, godz. 11.00: Atlas Literatury Zagłady – o cyfrowych topografiach Holokaustu

Zapraszamy na seminarium naukowe Żydowskiego Instytutu Historycznego, podczas którego prof. Bartłomiej Szleszyński, prof. Jacek Leociak, dr Bartłomiej Krupa, dr Kajetan Mojsak opowiedzą o "Atlasie Literatury Zagłady getta warszawskiego". Wydarzenie odbędzie się online 20 kwietnia o 11:00.

Podczas spotkania zostanie zaprezentowany projekt "Atlasu Literatury Zagłady" i stan prac nad nim. "Atlas" jest efektem wspólnej pracy Zespołu Badań nad Literaturą Zagłady IBL PAN oraz instytutowego Zespołu Nowej Panoramy Literatury Polskiej. 

Link do rejestracji: https://jhi.clickmeeting.com/seminarium_atlas/register.

Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/166488935337347/

26 maja 2021: Prof. Katarzyna Czeczot, "Dorota Masłowska’s Provinces"/ trzecie spotkanie z cyklu webinariów IBL PAN i Fundacji Kościuszkowskiej

26 maja 2021: Prof. Katarzyna Czeczot, "Dorota Masłowska’s Provinces"/ trzecie spotkanie z cyklu webinariów IBL PAN i Fundacji Kościuszkowskiej

16.04.2021

Drugie wydanie Wojny polsko-ruskiej pod flagą biało-czerwoną Doroty Masłowskiej wychodzi z okładką Macieja Sieńczyka. Jego rysunek przetwarza dwa ważne dla polskiej kultury wizualnej obrazy. Pierwszy to dziewiętnastowieczna alegoria Polonii jako kobiety tratowanej przez konia, na którym siedzi Kozak z szablą w ręku. Drugi to - kojarzące się z powstaniem warszawskim - przedstawienie polskiej sanitariuszki opatrującej powstańca. Obydwie nakreślone przez Sieńczyka sceny, sięgając do polskiej ikonografii martyrologicznej, odsłaniają paradoksy relacji między Polską a Rosją, do której to relacji odsyła również tytuł debiutanckiej powieści Masłowskiej, polskiej pisarki urodzonej w 1983 roku. Język Wojny polsko-ruskiej jest wytworem wyobraźni postzależnościowej, ukształtowanej przez historię jako rosyjskiej prowincji w dziewiętnastym wieku i jako kraju satelickiego ZSRR w dwudziestym. Autorce tej powieści znakomicie udaje się odtworzyć kulturową grę niższości i wyższości, oryginalności i wtórności, nieodłączną od imperialnej geografii.

Dr Krzysztof Gajewski, "Dałem się zamknąć za muzykę rockową": Andrzej Stasiuk i literatura peryferii  / spotkanie z cyklu webinariów IBL PAN i Fundacji Kościuszkowskiej

Dr Krzysztof Gajewski, "Dałem się zamknąć za muzykę rockową": Andrzej Stasiuk i literatura peryferii / spotkanie z cyklu webinariów IBL PAN i Fundacji Kościuszkowskiej

26.03.2021

Literatura peryferii opowiada o miejscach, osobach i rzeczach, które nie mieszczą się w głównym nurcie historii, kultury czy polityki. Termin ten powstał ad hoc w odniesieniu do fikcji literackiej Andrzeja Stasiuka, ale można go stosować także do innych pisarzy z historii literatury polskiej, takich jak na przykład Bruno Schulz, Stanisław Vincenz, Marek Nowakowski, Sokrat Janowicz czy mistrz literacki Stasiuka - Zygmunt Haupt. 

Zaproszenie na konferencję OPERAS “The Future of Scholarly Communication", 24-26 lutego 2021

Zapraszamy na konferencję “The Future of Scholarly Communication" organizowaną przez międzynarodowe konsorcjum OPERAS, która odbędzie się online w dniach 24-26.02.2021 i będzie poświęcona omówieniu wyników badań podjętych w ramach grupy roboczej WP6 (Innovation) projektu OPERAS-P. 

W ciągu trzech dni (24-26 lutego 2021 r.) odbywać się będą dziennie dwa panele, podczas których zespół badawczy będzie prezentował wyniki swoich badań i zbierał informacje zwrotne od zaproszonych ekspertów i publiczności.

Szczegółowe informacje w "Biuletynie Polonistycznym" >>

Prof. dr hab. Mikołaj Sokołowski, "Pochwała humanistyki policentrycznej. Głos w dyskusji"

Tekst będący częścią dyskusji na temat humanistyki dostępny jest na portalu http://ohistorie.eu/ pod adresem
http://ohistorie.eu/2020/11/02/pochwala-humanistyki-policentrycznej-glos-w-dyskusji/.

22 czerwca 2020 r., godz. 18.00-19.30: debata filozoficzna online "Czy sztuczna inteligencja może być zbawiona? O filozofii religii ojca Bocheńskiego"

W debacie wezmą udział:
prof. Piotr Gutowski – Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, przewodniczący Komitetu Nauk Filozoficznych PAN
Jan Parys – socjolog, polityk, w latach 1991–1992 minister obrony narodowej
o. Janusz Pyda – dominikanin, filozof i teolog, związany z duszpasterstwem akademickim Beczka
dr hab. Paweł Rojek – filozof i socjolog, wykładowca Uniwersytetu Jagiellońskiego, szef kolegium redakcyjnego kwartalnika "Pressje"
Moderator – Aleksander Temkin
Debata filozoficzna będzie prowadzona online na platformie zoom.us.
Formularz zgłoszenia udziału w debacie na platformie https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSexStlTvkfDJvTxGSiEKzMB5Oo7QDj_VfUFTx_9Mr0Gk6e01w/viewform

4 marca 2020 r. , Warszawa: spotkanie poświęcone nowej książce Pani Profesor Aliny Nowickiej-Jeżowej "Spotkania w labiryncie. Szkice o poezji Jana Kochanowskiego"

22-23 czerwca 2020 r., Warszawa" konferencja naukowa "Wokół Marii Anto. Między reprezentacją a kreacją"

Organizatorzy: Czasopismo Sztuka i Filozofia / Art and Philosophy, Zakład Estetyki Instytutu Filozofii UW, Instytut Historii Sztuki UW
Więcej informacji w załączniku >>pdf>>

20-23 kwietnia 2020 r., Łódź: I Kongres Humanistów Polskich

Więcej informacji na stronie www.kongreshumanistow.uni.lodz.pl  

Logo Archiwum Kobiet

 

 

     

 

 

 

 

 

 

 

 

Logo Słownika Polszczyzny XVI wieku