Zespół Literatura a Glottodydaktyka

Członkowie zespołu:
dr hab. Agata Roćko, prof. IBL PAN, kierownik Zespołu
 
Mgr Paulina Chechłacz – wykładowczyni na glottodydaktycznych studiach podyplomowych w IBL PAN, lektorka jpjo, metodyk jpjo, nauczycielka języka polskiego jako obcego z wieloletnim stażem, zarówno w kraju, jak i za granicą.
 
Mgr Katarzyna Duda – lektorka języka polskiego jako obcego, historyk. Wykładowczyni na podyplomowych studiach glottodydaktycznych w IBL PAN. Nauczycielka języka polskiego i historii w szkole podstawowej i gimnazjum.
 
Mgr Marlena Olechowska – lektorka i metodyk języka polskiego jako obcego. Trenerka szkoleń dla nauczycieli związanych z motywowaniem uczniów, nauczaniem gramatyki języka polskiego jako obcego.
 
Mgr Marlena Sęczek – lektorka jpjo, wykładowczyni na glottodydaktycznych studiach podyplomowych w IBL PAN, dokumentalistka, edytorka.
 
Mgr Marzena Suska – lektorka jpjo, wykładowczyni na podyplomowych studiach glottodydaktycznych w IBL PAN, dyplomowana nauczycielka języka polskiego, z wieloletnim doświadczeniem pracy w technikum.
 
 

Wiadomości Zespołu Literatura a Glottodydaktyka

19 marca 2022, godz. 9:00-14:00: webinarium "Uczeń z Ukrainy w polskiej szkole"

Wykładowcy z Zespołu Literatura a Glottodydaktyka działającego w Instytucie Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk w Warszawie zapraszają nauczycieli na webinarium zatytułowane "Uczeń z Ukrainy w polskiej szkole".
Doświadczeni lektorzy, pracujący od wielu lat z cudzoziemcami, podzielą się swoją wiedzą m. in. na temat podręczników i materiałów do nauki języka polskiego jako obcego, sprawności językowych, omówią statut prawny cudzoziemskiego ucznia oraz odpowiedzą na Państwa pytania. 

Webinarium na platformie Google Meet.

Logo Archiwum Kobiet

 

     

 

 

 

 

 

 

 

Logo Słownika Polszczyzny XVI wieku

 

Instytut Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk

ul. Nowy Świat 72, 00-330 Warszawa, tel. (22) 826-99-45, 6572-895, faks. (22) 826-99-45