Tematem wykładu były dawne i współczesne praktyki prowadzenia dzienników osobistych przez dziewczyny – na przykładzie publikowanych i niepublikowanych źródeł.
Uczniowie wysłuchali wykładu na temat dostępu do baz danych i algorytmów uczenia maszynowego oraz nowych odpowiedzi na znane pytania stawiane przez humanistów.
Lekcja poświęcona zagadnieniu początków i rozwoju procesów o czary w Polsce, a także przedstawieniu tego, kim przede wszystkim byli ludzie w nich oskarżani.
Prezentacja wnętrz Biblioteki IBL PAN, jej historii, specyfiki gromadzonych zbiorów oraz najciekawszych obiektów. Przedstawienie projektu OZwRCIN oraz wydanego katalogu druków drugiego obiegu.
Podczas spotkania zaprezentowano korpus twórczości Słowackiego opracowywany przy użyciu narzędzi cyfrowych. Zostały także przeanalizowane wybrane aspekty twórczości Słowackiego i Mickiewicza.
Uczestnicy FN zwiedzili sale konferencyjne w Pałacu Staszica z autorką książki "Metamorfozy Pałacu Staszica", która opowiadała o historii i symbolice gmachu zamykającego perspektywę Krakowskiego Przedmieścia.
Z czego wynikają komplikacje w przygotowaniu wydania dzieła sprzed dwustu lat? Na to pytanie odpowiadała dr Magdalena Bober-Jankowska w oparciu o doświadczenia wyniesione z pracy nad edycją „Dziennika podróży” A. Naruszewicza.
Spotkanie poświęcone porównaniu 3 wydań "Pana Graby" E. Orzeszkowej (1869-1870, 1872, 1884) i fragmentu rękopisu. Zaprezentowano tajniki warsztatu młodej pisarki, wpływ redaktora na tekst utworu, a także zapomniane dziś realia.
Tematem spotkania weekendowego było omówienie charakteru i wybranych wątków wczesnej twórczości Zofii Nałkowskiej w kontekście twórczości George Sand na przykładzie powieści "Lelia".