Szkoła Historycznego Dokumentu Filmowego

Celem kursu jest przygotowanie uczestniczki i uczestników do samodzielnej realizacji projektów filmowych i audiowizualnych w oparciu o różne materiały archiwalne. Kurs ma za zadanie rozbudzić świadomość audiowizualną, poszerzyć kontakt z historią poprzez próby ożywienia jej z wykorzystaniem technik dokumentalnych, kreacyjnych, fotograficznych i innych.

Naszą ofertę kierujemy nie tylko do wszystkich studentek/studentów i absolwentek/absolwentów wyższych uczelni, ale także do wszystkich chętnych bez względu na wiek i wykształcenie. Zapraszamy muzealników, animatorów kultury, pracowników kultury, dziennikarzy, filmowców – amatorów, którzy pragną opowiedzieć jakąś historię i przedstawić ją jako obrazy. 

Szkoła Historycznego Dokumentu Filmowego - baner

 

 

 

 

 

 

 

W kursie mogą wziąć udział zarówno ci, którzy na zaawansowanym poziomie poznali już technologie filmowe, jak i początkujący z różnych środowisk, zainteresowani nowoczesnym potraktowaniem filmu dokumentalnego i archiwów.

Kurs trwa dwa semestry – od końca października 2022 do czerwca 2023. Zajęcia odbywają się raz lub dwa razy w miesiącu w soboty i niedziele. Podczas zjazdów każdego dnia przewidziane jest osiem godzin zajęć (w godzinach od 10:00 do 18:00). Rekrutacja przeprowadzana jest online, za pomocą formularza rekrutacyjnego.

CENA KURSU: 5100 zł
WPISOWE: 300 zł
FORMULARZ REKRUTACYJNY: https://forms.gle/nXwtZoSTPeTo3uRKA
 
Szczegółowe informacje o kursie znajdują się na jego profilu na Facebooku pod adresem internetowym:
https://www.facebook.com/Szko%C5%82a-Historycznego-Dokumentu-Filmowego-IBL-PAN-CKC-UW-101363029306071/ .

 

Logo Archiwum Kobiet

 

 

Logo Słownika Polszczyzny XVI wieku