Spotkanie online: „Diamentowy model OA w Europie - praktyki, finansowanie, wyzwania”

 

Zapraszamy na nadchodzące wydarzenie, otwierające cykl spotkań OPERAS-PL na temat diamentowego modelu otwartego dostępu. 

 

 
Tytuł: „Diamentowy model OA w Europie - praktyki, finansowanie, wyzwania”
Termin: 18.03.2024, 13:00-14:30;
Czas trwania: 90 minut.
 
Podczas pierwszego spotkania chcielibyśmy podzielić się z Państwem wynikami badań na temat instytucjonalnego krajobrazu wydawniczego w Europie w oparciu o ankietę przeprowadzoną w ubiegłym roku w ramach projektu DIAMAS. Ponadto porozmawiamy o dobrych praktykach, finansowaniu czasopism diamentowych oraz wyzwaniach związanych z utrzymywaniem czasopism, przed którymi stoją zarówno wydawnictwa instytucjonalne, jak i redakcje.
Spotkanie będzie miało charakter prezentacyjno-warsztatowy. Chcemy głośno mówić o potrzebach czasopism diamentowych, zbierać przykłady dobrych praktyk oraz wspólnie pracować nad definiowaniem wyzwań i poszukiwaniem rozwiązań, które pozwolą na utrzymywanie i rozwój modelu diamentowego.
DIAMAS jest projektem finansowanym przez UE w ramach programu Horyzont Europa, którego celem jest wsparcie wydawnictw diamentowych (wydających czasopisma w otwartym dostępie bez dodatkowych kosztów po stronie autorów i autorek oraz czytelników i czytelniczek) poprzez wyznaczanie standardów, zwiększanie widoczności i promowanie różnorodnego pejzażu wydawniczego.
 
 

 

Logo Archiwum Kobiet

 

 

Logo Słownika Polszczyzny XVI wieku