Seminarium Archiwum Kobiet, 22 marca (środa) 2023, godz. 18:00

22 marca (środa), godz. 18:00

Archiwum Kobiet zaprasza na spotkanie online (platforma Zoom) z Olgą Olchową-Suchomłyn, ukraińską poetką i akademiczką. Rozmowę poprowadzi prof. Anna Nasiłowska.
Zainteresowanych/zainteresowane udziałem w seminarium prosimy o zgłoszenia mailowe (do godz. 12:00 w dniu spotkania): archiwumkobiet@ibl.waw.pl

 

Olga Olchowa-Suchomłyn:

Współpracując z prof. Anną Nasiłowską, przygotowuję projekt Szlak Literacki: Ukraina-Polska (ukr. Літературний маршрут: Україна-Польща). To projekt międzynarodowy, którego misją jest prezentacja literatury ukraińskiej w Polsce. W ramach realizacji projektu zaplanowane jest nagranie 50 podcastów (format audio) w języku polskim, a także ich tłumaczenie i nagranie w języku ukraińskim. Podcasty będą przedstawiać różne zagadnienia literackiej twórczości ukraińskiej, różnorodność gatunkową w ukraińskim procesie literackim oraz bezpośrednio zapoznają czytelników i słuchaczy z książkami ukraińskich autorów. W ekspertyzę i adaptacyjną prezentację ukraińskiej twórczości będą zaangażowani przedstawiciele polskich środowisk intelektualnych, którzy przedstawią swoje spojrzenie i osadzą osiągnięcia ukraińskie w polskim kontekście kulturowym. Podsumowujące polsko-ukraińskie spotkania z udziałem ukraińskich pisarzy i polskich uczestników projektu staną się platformą dla dalszego dialogu kulturowego.

 

Logo Archiwum Kobiet

 

 

Logo Słownika Polszczyzny XVI wieku