Cykl webinariów IBL PAN i Fundacji Kościuszkowskiej

24 marca 2021 r. rozpoczyna się cykl webinariów organizowanych przez Instytut Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk i Fundację Kościuszkowską. Spotkania mają na celu szerzenie wiedzy o polskiej literaturze i kulturze za granicą.

Zachęcamy do zapoznania się z nadchodzącymi wydarzeniami i dołączenia do nich na żywo na platformie Zoom!

Webinaria są bezpłatne i otwarte dla publiczności. Wymagana jest rejestracja. W webinarium będzie mogło wziąć udział maksymalnie 100 uczestników, według kolejności zgłoszeń. Nagranie z wykładu zostanie umieszczone na kanale YouTube Fundacji Kościuszkowskiej (https://www.youtube.com/channel/UCf2CPhxjhbR5eKl_azLjKEA).

Podczas pierwszego spotkania Henryk Sienkiewicz w epoce cyfrowej, które odbędzie się 24 marca, prof. Bartłomiej Szleszyński postara się odpowiedzieć na pytania: czy Henryk Sienkiewicz, człowiek z epoki pary, ma swoje miejsce w kulturze epoki cyfrowej? Czy noblista, którego powieści były niegdyś absolutnymi bestsellerami, jest jeszcze interesujący dla badaczy i odbiorców na początku XXI wieku?

Szukając odpowiedzi na te pytania, prof. Bartłomiej Szleszyński zaprezentuje cyfrowe opowieści uczonych o życiu, twórczości i recepcji Henryka Sienkiewicza (np. jego podróże do Ameryki i Afryki czy stawiane na przestrzeni lat pomniki Sienkiewicza). Analizie poddane zostaną również ślady obecności Sienkiewicza w kulturze współczesnej - powieści, filmach i grach wideo.

Szczegółowe informacje o spotkaniach dostępne są na stronie: https://www.thekf.org/kf/events/KF_Online_Programs/
 

 

Logo Archiwum Kobiet

 

 

Logo Słownika Polszczyzny XVI wieku