10 stycznia 2015, Reykjavík (Islandia) - piąty wernisaż wystawy fotograficznej Pawła Chary "Mrożek. Życie warte jest życia"

Fundacja im. Sławomira Mrożka i firma turystyczna Northluk we współpracy z teatrem Borgarleikhúsið, Ambasadą Rzeczypospolitej Polskiej w Reykjaviku, Reykjavik Miastem Literatury UNESCO oraz portalem informacyjnym Iceland News Polska serdecznie zapraszają na wystawę fotograficzną Pawła Chary poświęconą polskiemu pisarzowi Sławomirowi Mrożkowi.
Wystawa jest częścią projektu, w którego skład wchodzą także film i książka albumowa. Projekt Pawła Chary „Mrożek. Życie warte jest życia” prezentuje nieznane dotąd oblicze Mistrza, człowieka o wielkim umyśle, ale i potężnym sercu, miłośnika życia.Większość dzieł Sławomira Mrożka jest powszechnie znana, w przeciwieństwie do życia prywatnego, które było pieczołowicie chronione. Poza żoną nikt nie miał do niego wstępu.

Paweł Chara pełnił funkcję osobistego sekretarza Sławomira Mrożka, mieszkał w jego gabinecie, towarzyszył mu w podróżach i odwiedzinach przyjaciół, uczestniczył w pracy zawodowej, słowem – stał się częścią jego codzienności.

Więcej informacji na stronach:

http://www.reykjavik.msz.gov.pl/pl/aktualnosci/zycie_warte_jest_zycia;jsessionid=8C931AF557E7C598710D6680EC1D7877.cmsap5p

http://www.fundacja.mrozka.pl/wydarzenia.

 

Logo Archiwum Kobiet

 

Logo Słownika Polszczyzny XVI wieku