Projekty cyfrowe z zakresu nauk humanistycznych i społecznych w Polsce - zaproszenie do wypełnienia ankiety

21.05.2020

Zapraszamy do udziału w drugiej edycji badania, dotyczącego projektów cyfrowych z zakresu nauk humanistycznych, społecznych i nauk o sztuce realizowanych przez polskie instytucje naukowe. Badanie prowadzi Instytut Badań Literackich PAN w ramach prac konsorcjum DARIAH-PL. Zebrane dane pozwolą ukazać stan humanistyki cyfrowej w Polsce i upowszechnić wiedzę o inicjatywach realizowanych w różnych krajowych ośrodkach. 
http://www.ankietahc.ibl.waw.pl/index.php/532132

 

Wypełnienie ankiety polega na podaniu różnych informacji dotyczących danego projektu. Można ją wypełnić wielokrotnie dla różnych przedsięwzięć na wszystkich etapach realizacji: trwających, zakończonych, oraz takich, które dopiero uzyskały finansowanie. Zachęcamy też do zaktualizowania (przez ponowne wypełnienie ankiety) informacji o projektach zgłoszonych w poprzedniej edycji badania (2014). Wyniki zostaną opublikowane w otwartym dostępie.

(Raport z pierwszej edycji badania dostępny jest tutaj).

Ważne informacje:

  1. Udział w ankiecie jest dobrowolny. 
  2. Informacje zebrane w ankiecie zostaną udostępnione publicznie na licencji CC BY.
  3. Wysłanie ankiety jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na opublikowanie informacji w niej zawartych na licencji CC BY 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/pl/).
  4. Prosimy o wypełnienie jednej ankiety dla każdego projektu (każda instytucja może zgłosić dowolną liczbę projektów).
  5. Ankiety można składać do 31 maja 2020 do godziny 23:59.

W przypadku pytań lub niejasności, bardzo prosimy o kontakt na adres e-mail: ankietaHC@ibl.waw.pl

Ankieta została przygotowana i przeprowadzona przez doktorantów Instytutu Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk pod kierunkiem dr. Macieja Maryla w ramach projektu Humanistyka cyfrowa. Studia doktoranckie IBL PAN i PJATK (POWR.03.02.00-IP.08-00-DOK/17). W pracach udział wzięli: Jakub Eichler, Piotr Fortuna, Patryk Hubar, Kinga Kamińska, Dagmara Król, Łucja Lange, Anna Matuszewska, Anna Mędrzecka, Apolinary Rzońca, Krzysztof Sztafa, Marta Świetlik, Marcin Wilkowski, Agnieszka Wołk, Karolina Żelazowska.

 

Logo Archiwum Kobiet

 

 

Logo Słownika Polszczyzny XVI wieku